Fizjoterapia, drenaż limfatyczny - Warszawa

Drenaż limfatyczny ma w fizjoterapii ogromne znaczenie. Zabieg, polegający na ugniataniu, rozcieraniu i masowaniu różnych obszarów ciała, przyspiesza cyrkulację limfy w naczyniach i gruczołach. Przeciwdziała to stanom chorobowym związanym z jej zastojem, a także pozwala usunąć obrzęki.
Drenaż jest zabiegiem bezbolesnym, przyjemnym i relaksującym. Naczynia limfatyczne są położone płytko, dlatego wystarczą delikatne, powtarzalne ruchy. Ważny jest kierunek wykonywania masażu – terapeuta zawsze wykonuje go w kierunku dosercowym. Regularne wykonywanie zabiegu jest ważnym elementem terapii przeciwobrzękowej, wspomaga też zdolność transportowania limfy, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie.

Zajęcia TRX – Warszawa

Pod skrótem TRX, utworzonym od angielskiej nazwy Total Resistance Exercise, kryje się zestaw ćwiczeń wymyślonych przez komandosa na potrzeby amerykańskiej armii. Fizjoterapia może z niego czerpać, ponieważ trening z pasami, wykorzystujący ciężar naszego ciała, pozwala m.in. na wzmocnienie i aktywowanie mięśni, zwiększenie zakresu ruchomości w stawach czy poprawę równowagi.

Zajęcia TRX są polecane szczególnie osobom po operacjach stawów, cierpiącym na przeciążenie kręgosłupa i inne schorzenia narządu ruchu. Zestaw ćwiczeń dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Regularny trening w zawieszeniu pozwala na stopniowy powrót do sprawności i poprawia ogólną formę.

Dobry fizjoterapeuta w Warszawie? Fizjoterapia w Achillmed Sport

Czym powinien się charakteryzować dobry fizjoterapeuta? Naszym zdaniem ważne jest podejście do pacjenta. Zależy nam przede wszystkim na zwalczaniu dolegliwości bólowych i przywracaniu komfortu w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego tworząc ofertę naszego gabinet,u skupiliśmy się na dwóch obszarach fizjoterapii: wodnej i ortopedycznej.

Jednym ze szczególnie polecanych zabiegów jest elektrostymulacja mięśni. Korzystają z niej przede wszystkim sportowcy, choć nie tylko – odpowiednio dobrany program elektrostymulacji zmniejsza ból, przyspiesza regenerację mięśni i pomaga uniknąć kontuzji. W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem, opartym na inteligentnych technologiach, które dopasowuje się do mięśni pacjentów i sprawia, że zabieg jest dla nich po prostu komfortowy.

Zabiegi fizjoterapeutyczne, suche igłowanie – Warszawa

Zabieg suchej igłoterapii polega na wykorzystaniu igieł do nakłuwania tzw. punktów spustowych. Punkty te mogą być rozlokowane w różnych częściach ciała, a do ich cech charakterystycznych należy duża tkliwość. Miejsca te można zazwyczaj wyczuć pod palcami – są grubsze i twardsze.

Charakterystyczny ból w obrębie punktów spustowych pojawia się najczęściej wtedy, gdy przeciążymy mięśnie, przeżywamy stres, ale też w konsekwencji przebytych urazów czy zabiegów. Igłoterapię stosuje się również przy zespole cieśni nadgarstka czy łokciu tenisisty.

Nakłucie wywołuje impuls, powodujący skurcz w obrębie bolącego miejsca. Jego konsekwencją jest rozluźnienie, a następnie – zniesienie dolegliwości bólowych. W trakcie zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort, ale uczucie to znika po kilku godzinach.